INDOOR CYCLING

Trening na rowerach

Dla kobiet i mężczyzn 

Jest najbardziej popularną w świecie formą treningu na rowerach stacjonarnych. Są to zajęcia prowadzone w grupie przy specjalnie dobranej muzyce, która aż "prosi", żeby pedałować. Instruktor treningu na rowerkach wyznacza granicę wysiłku oraz tempo, ma również kontrolę nad uczestnikami, służy swoją pomocą i udziela wskazówek dotyczących prawidłowego ustawienia ciała.

Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się "trasę" na siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądź szybkim tempie. Każdy indywidualnie dostosowuje trening do swoich możliwości, potrzeb i aktywności. Uczestnicy indoor cycling nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, nie potrzebna jest znajomość kroków czy specjalne wyczucie rytmu jak na zajęciach aerobiku czy stepu. Indoor cycling jest wspaniałą zabawą w czasie której ćwiczący pracują nad poprawieniem kondycji oraz kształtują swoją sylwetkę, bowiem następuje ogólny spadek wagi ciała, a szczególnie nóg i bioder. te wyjątkowe zajęcia pozwalają spalić w ciągu godziny szczególnie dużo kalorii, bo 800-900. Dla porównania w trakcie innych zajęć aerobowych spalamy zwykle ok. 350-400 kalorii.

Na uczestnictwo w aerobiku rowerowym możesz zdecydować się w każdym momencie swojego życia. Nie trzeba mieć żadnych oporów w związku z wiekiem czy nadwagą. Na tym treningu nie ma ani pokonanych ani zwycięzców, jedynym rywalem jest nasza słabość.

Trening na rowerkach cieszy się coraz większą popularnością min. z tego powodu, że w maksymalny sposób ogranicza obciążenia na stawy: skokowy, kolanowy i biodrowy a kręgosłup nie jest narażony na mikrowstrząsy (jest to trening no impact). W znaczący sposób zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. W stosunkowo krótkim czasie bardzo efektywnie przygotowuje do sezonu narciarskiego. Dla miłośników jazdy rowerowej w okresie wiosenno-letnim daje możliwość kontynuacji swoich upodobań w okresie jesienno-zimowym.

 INFOLINIA GSM +48 504 574 721 NAPISZ DO NAS

    * Wszystkie informacje odnośnie szczegółów dotyczących poszczególnych zajęć można uzyskać telefonicznie lub poprzez e-mail 
  ** W przypadku połączenia telefonicznego koszt połączenia zgodny z taryfą operatora